Lütfen bekleyin..

FLAŞ HABER

Rahmi Çelik

O NİYETLİ!..

09 Haziran 2016, 15:15

R.ÇELİK/06.06.2016/İSTANBUL

Gece, davulcunun sesiyle geçti mutfağa!.. İlâhiler eşliğinde ve kutsal topraklar yayınlarının eşliğinde, badem bıyıklarını sıvazlayarak girişti masaya!.. Pastırmasından, meyve suyuna kadar her şey dört-dörtlüktü!.. Zaten, günler öncesinden, buram-buram kul hakkı kokan erzak paketini almışlardı!..
“-Allah, Halifemiz, Muktedir Efendimiz’den razı olsun!..” diye mırıldandı!..
Karşı komşusu, henüz maaşını alamamış kocasının darlığında, sadecebir tas çorba ve bir parça ekmekle sahura kalkmışlardı!..
O… BADEM BIYIKLI… O NİYETLİ!..

“-Hadi, çabuk hazırlanın!..” diye seslendi karısına, ekledi arkasından:
“-Partiden, müteahhit arkadaşlar gelecek, iftarı orada açacağız!..”
İktidarın nimetlerinden yararlanan bir sülüktü!.. Fabrikasında yüzlerce işçi çalıştırıyordu ama asla zamanında paralarını ödemiyordu… Aybaşından beri hala paralar yatırılmamıştı, pek çoğu da zaten kaçak işçilerdi!..
Beş yıldızlı otelin yemek salonunda, başka bir sülük ile buluştular!..
Çoluk-çocuk tıkındılar… Tabaklardaki etler, buram-buram “Kul hakkı” kokuyordu!..
O…YEŞİL SERMAYECİ PATRON… O NİYETLİ!..

Amed’in, büyük bir marketinden yaptı alış-verişi!.. Aylardır buradaydı, özel görevle gelmişti!.. En büyük tutkusu, mümkün olduğu kadar fazla terörist Kürtü öldürmekti… Ahh… Ona kalsa, ne harikalar yaratacaktı… Postalları kan kokuyordu!.. Boşaltılan bir Kürt evinde, iftar yapacaklardılar!..
Toplandılar… Uzun Adama, uzun uzun dualar ederek, parmaklarını da kurt kafası yaparak, iftar açtılar!..
O… HİLAL BIYIKLI… O NİYETLİ!..

Hacı, seslendi hatunlara!.. Masanın hazırlanmasını istedi… Arabistan’dan getirtilen hurmasından tutun, baklavasına, etlisinden tutun, sebzelisine her çeşit yemekler sıralandı masaya… En son aldığı genç hatun yanına, diğer ikisi karşısına oturdu!.. Çocuklar yan-yana dizildiler!..
Sebze meyve halinde kabzımallık yapıyor ve iktidarın sosyal tesislerinden nemalanıyordu!.. Zaten, hac ziyaretleri de, aslında ticaret içindi!.. Daha geçen ay, apartmanda kirasını ödeyemeyen 5 çocuklu aileyi sokağa atmıştı!..
O… HACI… O NİYETLİ!..

İftar saati yaklaşıyordu. Elinde yığınla paketlerle geldi. Kürdistan’dan geleli yıllar olmuş, iktidara sırtını dayamış, nemalanmış sonunda “Allah yürü ya kulum!..” demişti. Minibüs işletmeciliği yapıyor ve hatlı minibüslerle, paraya para demiyordu!.. Seçim zamanlarında, parti kongrelerine, diğer etkinliklerde, partisine bedavadan minibüsleri veriyor, alanlara bindirilmiş kıtalar taşıyordu..
Kürttü ama Kürtlüğünden eser kalmamıştı ki!..
Masa hazırlanırken, Kürdistan’daki yıkım ve dram haberlerine ilgisizce baktı, baktı…
O… YALAKA KÜRT… O NİYETLİ!..

Bu profilleri ve tanımlamaları çoğaltabiliriz elbette!..
Onlar niyetli!..
“-Allah kabul etsin!..” desem!..
Kabul eder mi acaba!..

Ama;
Rahatlıkla,
“-ALLAH BELANIZI VERSİN!..” diyebilirim!..

Kabul Buyurun!..

R.ÇELİK

  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Yazarın Diğer Yazıları
274 gün önce

RSS
© 2017 - Nüçe 365 - Güncel Haber
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=